ATM - Pneusrvis Prostějov

AutoTrendMorava > úvodní stránka > Renovace filtrů částic

značky aut

Autoservis Prostějov

Autoservis ATM je členem sítě autoservisů AUTOFIT®. Značka AUTOFIT® je zastoupena více než 2000 členy v 16 zemích Evropy. Náš autoservis splňuje náročné požadavky na vybavení servisu a poskytované služby. Garantem autoservisu je společnost Trost, největší dodavatel náhradních dílů v Evropě. Provádíme sériovou i paralerní diagnostiku vozidel.

NOVINKY

29.01.2015

Partner

Ford Ford service club

22.01.2015

Renovace filtrů částic DPF, FAP

advanpure

22.01.2015

Jsme konceptový partner sítě Autofit

autofit

u dodavatele značky TROST

trost

01.11.2013

Rezervujte si termín v našem autoservisu

Rezervace termínu


01.11.2013

Odtahová služba do 3,5t IVECO DAILY


09.01.2013

Spuštění webu

Vítáme Vás na nové webové prezentaci zavedeného autoservisu v Prostějově.

SLUŽBY

Paralelní DIAGNOSTIKA Vašeho vozidla

diagnostika

V našem autoservise za pomoci nejmodernějšího diagnostického přístroje, dokážeme nejen identifikovat existující závadu, ale získáme i celkový přehled o stavu Vašeho vozidla.

Renovace filtrů částic DPF, FAP

advanpure

Renovace filtrů částic

Čištění ADVANPURE -  šetrně - spolehlivě 

advanpure emission systems cleaning filtry

Před demontáží filtru z vozidla v servisu, provádíme nejprve kompletní diagnostiku celého vozidla, abychom se přesvěčili, že všechny potřebné funkce pro správné fungování vypalování fungují jak mají. Pokud tomu tak není, uvedeme vše do pořádku a snažíme se o vyvolání servisní regenerace DPF, který v takovémto případě zůstává stále namontovaný na vozidle. Mnohdy je příčinou zanesení DPF závada na vozidle. Podaří-li se nám v takovém případě po odstranění této závady provést servisní regenerace, není potřeba filtr vůbec demontovat a odeslat ho k čištění do Advanpure.

Centrála Advanpure v Německu před čištěním filtr zbaví nejprve všech sazí. To usnadní jeho další čištění od popílku. Filtr se ohřívá obyčejně v peci nebo se profukuje horkým vzduchem, aby se saze spálily. Avšak pozor, nesnažte se o neodborné provedení ani předchozího vypalování sazí. Můžete  tak filtr nenávratně poškodit. 

filtr

Při samotném čištění je potřeba doržovat přesné regenerační časy i teplotu, aby nedošlo k poškození filtru. Tyto citelně závisí na výrobcem užívaného regeneračního procesu, typu filtru a stupni jeho zanesení. Při čištění filtrů je třeba se vyvarovat nekontrolovaných teplotních parametrů  stejně jako příliš rychlých dynamických změn v závislosti na nejvyšší dovolenou teplotu. Aby došlo k účinné regeneraci každého filtru, ale přitom nedošlo k nenávratnému poškození filtru či katalyzátoru umístěnému mnohdy ve společném obalu (výfuku), je třeba dodržet přísné podmínky. Technologie Advanpure pracuje s individuálním nastavením, aby specifické podmínky byly v souladu s nejvyšší efektivitou a zároveň bezpečností při regeneračním procesu každého jednotlivého typu filtru.

VÝHODY U ADVANPURE VE SROVNÁNÍ S KONKURENCÍ:

Profesionální čištění filtrů

 • Šetrná technologie bez nutnosti řezat výfuk a pak jej svářet
  Při sváření dochází k poškození filtru a katalyzátoru

 • Nejkratší doba čištění pro osobní vozy (70-120 min)
  Nezahrnuje montáž filtru a přepravu ze servisu do místa čištění

 • Vhodné pro všechny vozidla
  I pro systémy EURO-6/Tier-4

 • Protokol potvrzující kvalitu vyčištění bez poškození filtru
  Měření diferenčního tlaku, hmotnosti a zápis z vizuální kontroly

Odborné provedení diagnostiky

 • Mnohdy není vůbec potřeba nám filtr zaslat k vyčištění
  Stačí, že Vám emisní systém opravíme a vozidlo vypálí saze samo

 • Zbavíme vozidlo příčin závad, které zanášení filtru urychlují
  Poskytujeme nejen záruku 3 roky nebo 100.000 najetých kilometrů na vyčištěný filtr, ale snažíme se, aby tomu tak opravdu ve skutečnosti i bylo. U ostatních společností nabízející čištění sice záruku deklarují, ale tu kdykoliv smetou ze stolu díky tomu, že má vozidlo nějakou závadu, což je příčinou zanášení filtru. Samotný filtr příčinou problému nikdy není.